Podologia - czym się zajmujemy


Podologia daje mi ogromną satysfakcję na polu zawodom. Oprócz klasycznej pielęgnacji , wyzwaniem motywującym do działania są problemy, wrastające paznokcie,modzele, odciski,nagniotki z którymi zgłaszają się do mnie klienci.

Podologia1
Pomagamy w następujących problemach:
  • nadmiernie narastający, zrogowaciały naskórek
  • pękanie skóry na pietach
  • modzele, nagnioty i odciski
  • przerośnięte wrastające paznokcie
  • porady na temat codziennej pielęgnacji stóp
 

Piękne stopy to przede wszystkim zdrowe stopy.

Zapisy, informacje: 881 350 222


Wszelkie zmiany chorobowe, pieczenie, swędzenie, czy ból oznaczają przeważnie, że dzieje się z nimi coś niedobrego. Najczęściej do specjalisty podologa zgłaszają się pacjenci z problemem np. wrastających paznokci, nagniotków, odcisków lub pękających pięt.

Wrastające Paznokcie

Podologia1

Wrastające paznokcie jest to bolesna dolegliwość, gdy płytka paznokciowa w trakcie wzrostu ulega zakrzywieniu lub podwinięciu, rosnąc, kaleczy lub ściska okoliczne tkanki. W naszym gabinecie podologicznym wykonujemy skutecznie i nieinwazyjnie zabiegi mające na celu przywrócenie prawidłowego toru wzrostu płytki.


Klamry na wrastające paznokcie

Podologia1

Klamry na wrastające paznokcie to bezbolesna, małoinwazyjna i szybka metoda, która przynosi ulgę paznokciom.

Klamry drutowe - ten rodzaj, który stosowany jest na paznokciach, które mocno wzrastają i wkręcają się. Zakładane są również wtedy, gdy paznokcie są mocno zdeformowane.
Klamry korygujące wzrastający paznokieć BIS Spange Classic naklejane są na płytkę paznokciową, dlatego można je zakładać również w przypadku zapalenia wołu paznokciowego. Są bezpieczne i proste w użyciu, skuteczne, łatwe do zamocowania.


Tamponada

Tamponada

Jest to najstarsza metoda terapii wzrastającego paznokcia, nadal stosowana z dobrym skutkiem przy niewielkim wzroście paznokcia o stosunkowo miękkiej płytce.


Modzele

Tamponada

Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Bywają przyczyną ostrego, piekącego bólu. Najczęściej pojawiają się na podeszwach stóp. Noszenie obcasów jest czynnikiem sprzyjającym pojawianiu się modzeli na śródstopiu. Zabieg usunięcia modzeli polega na delikatnym i stopniowym usunięciu zrogowaciałej zmiany, wygładzeniu naskórka i nałożeniu odpowiednich preparatów.


Pękające pięty

Tamponada

Są nie tylko brzydkie, są też często źródłem bólu i wywołują zażenowanie. Pękanie pięt spowodowane jest suchością lub zgrubieniem naskórka, który pęka pod naciskiem. Kiedy skóra wokół pięt staje się sucha o pogrubiona, traci jędrność, wtedy łatwo pęka pod naciskiem. W naszym gabinecie pięty są umiejętnie oczyszczone i dobieramy właściwe kosmetyki, a jeśli pozwoli na to stan skóry, założony zostaje specjalny opatrunek gojący.


Hiperkeratozy

Podologia1

Są to znaczne zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Charakteryzują się nadmiernym rogowaceniem. Najczęściej zlokalizowane są na podeszwie stóp, a także na stawach palców. Do głównych przyczyn ich powstawania zaliczyć można zaburzenie rogowacenia naskórka, noszenie nieodpowiedniego obuwia, niewłaściwe usuwanie naskórka, deformacje stóp, a także nadmierna suchość skóry stóp.


Zapisy, informacje: 881 350 222

Kontakt

Tel:
Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
Sikorksiego 12,
48-282 Katowice
Zapraszam
Ponieidzłek - Piątek:9-20
Sobota: 9-13